Ile kosztuje dom z bali całoroczny?

Całoroczny dom z bali to bardzo efektowna konstrukcja oraz spalenie marzeń dużej części klientów, którzy chcą połączyć względy ekologiczne, praktyczne i estetyczne. Konstrukcje takie rządzą się nieco innymi prawami i wykonywane są zupełnie inaczej niż tradycyjne domy. Czy ta różnica dotyczy również ceny, jaką trzeba zapłacić za taką nieruchomość ? Na to często pojawiające się pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu, a także opisujemy co i dlaczego wpływa na tą cenę.

 

Ile kosztuje całoroczny dom z bali ?

W przypadku domów z bali trudno podać konkretne kwoty, gdyż zależą one od wielu czynników. Domy z bali całoroczne średnio kosztują w podobnych granicach jak te tradycyjne. Koszty można jednak w większy sposób ograniczyć lub zwiększyć płynnie sterując jakością i zaawansowaniem konstrukcji. Przykładowe ceny to 1000 zł z m2 do 3000 zł za m2. Te sumy różnią się w zależności od wykonawcy materiału czy projektu.

Od czego zależy cena takiego domu ?

Duży wpływ na ostateczną cenę ma kilka czynników. Dzięki nim można elastyczne i sterować kosztami niekoniecznie zmniejszając powierzchnię użytkową. To doskonale rozwiązanie dlatego, że będą z niego zadowoleni klienci chcący przeznaczyć konkretną kwotę na dom. Daje to możliwość wyboru wielu wariantów przy tych samych kosztach.

Pierwszym takim czynnikiem jest zaawansowanie konstrukcji. Najtańsze konstrukcje mają prostą i nieskomplikowaną bryłę co znacznie skraca czas budowy oraz zmniejsza ilość materiałów potrzebnych do postawienia domu. Drugą rzeczą, jaka wpływa na koszty — jest materiał budowy. Różne drewna będą różniły się od siebie ceną i właściwościami. Wszystkimi tymi czynnikami można dowolnie regulować i za tą samą cenę wykonać mniejszy dom z licznymi balkonami i dodatkowymi elementami, średni dom bez zbędnych udoskonalam czy dużą i prostą konstrukcję.

Domy z bali całoroczne pod klucz — jak przebiega proces budowy i czy jest on kosztowny ?

Jeśli myślimy o wyborze takiego rodzaju budulca dla domu całorocznego, musimy zmierzyć się z tymi samymi wyzwaniami co przed budową tradycyjnego domu. Na szczęście przy okazji domów z bali znacznie bardziej popularne jest wykonawstwo nieruchomości pod klucz, czyli uczestniczymy tylko w wyborze projektu oraz podpisaniu umowy na początku i odebraniu kluczy na końcu. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe i niesie ze sobą wiele korzyści. Dom traktowany jest jako produkt i jest on nam dostarczany bez zbędnych problemów. Proces budowy takiego domu jest bardziej przyjazny, gdyż mamy możliwość wyboru konkretnej firmy i zamówienia domu za konkretną cenę. W ten sposób unikamy ryzyka dodatkowych kosztów, niespodziewanych problemów, czy pilnowania tworzenia nieruchomości.

Usługi takie oferuje firma Natur Eko Dom. To profesjonalny wykonawca, który ma doświadczenie w budowie tego typu domów, duży wybór samych konstrukcji i indywidualnie podchodzi do każdego zlecenia. Firma oferuje także dodatkowe usługi jak pomoc architektów czy doradztwo. Współpraca z Agencjami Obrotem Nieruchomościami czy wiodącym bankiem również może znacznie ułatwić cały proces budowy takiego domu. Cała oferta dostępna jest na stronie www.naturekodom.pl

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.